Yaşam, seçimlerimizin bileşkesidir

Güne uyandığımız andan itibaren farkında olmadan her gün küçük büyük yüzlerce seçim yaparız, çoğunlukla önemsiz gibi görünen bu seçimlerin aslında hayatımızı ne denli değiştirdiğinin farkında mıyız ?

Bir dakika ile kaçırdığımız vapurun aslında kariyerimizde çok önemli bir yol açacak bir iş insanı ile tanışmamızı sağladığını veya kaçırdığımız o vapurun içerisinde belki hiç bir zaman artık karşılaşamayacağımız hayatımızın aşkının yolculuk ettiğini…

Sıradan bir “bugün”de öğle yemeğimizi ofiste değil de karşıdaki dönercide yemeyi “seçtiğimizde” veya ofis koridorlarında yürürken karşımızdan gelen bir çalışana minik bir selam vermeyi “seçtiğimizde” hayatın bize ne gibi sürprizler getireceğini bilemeyiz, ama yaşam dediğimiz de tam bu işte, tüm seçimlerimizin bir bileşkesi!

Hiçbirini önceden bilme şansımız yok, bir yandan tesadüfen yaşarken diğer yandan her an yaptığımız küçük-büyük seçimlerin yaşamımızı nasıl şekillendirdiğine her an tanıklık ediyoruz.

Her birimizin seçimlerinin bizlere, ailemize ve içinde bulunduğumuz topluma mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yaşam getirmesi dileğiyle…

Erhan Güngör

Leave a comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s